top of page
martinavancurova-2-o-mne.jpg

O MNĚ

 

Věřím, že osobní rozvoj, poznání sebe a světa je to, oč v lidském životě běží, přičemž cesty, které nás k poznání dovedou, se různí. Cítím to tak, že se máme zajímat o vyšší principy a životní pravdy, pečovat o svůj vztah k sobě a světu. Zároveň myslím, že naše hlavní starost by měla být, jak to vedeme v našich životech na zemi, úplně obyčejně a jednoduše - nacházet spokojenost v rodině, v práci, dívat se, jak nám jede ten náš vůz.

 

Zájem o poznání sebe a světa mám odjakživa (1978). Už jako dítě jsem hodně četla a psala, slovo je pro mě důležité. Vystudovala jsem francouzsko-české gymnázium, později bohemistiku a translatologii na FFUK (2003). Dnes mám svůj blog na aktualně.cz

 

Profesně jsem se k osobnímu rozvoji dostala coby manažerka, kdy byla v centru mého zájmu vždy lidská zkušenost, ať už klienta a nebo zaměstnance. Vedla jsem týmy, řídila zákaznickou zkušenost, starala se o vzdělávání. Pracovala jsem na manažerských pozicích ve francouzských firmách Promod Czech, Bluelink International CZ (2006-2018).

 

Vedení zaměstnanců mě přivedlo ke koučinku. Absolvovala jsem koučovací výcvik (QED Group, 2015) a od té doby mám vlastní praxi.

 

Vystudovala jsem MBA (IFTG, VŠE, 2017), v disertační práci jsem se věnovala tématu transformace modelů řízení ve firmách ve stylu svobodných firem a tyrkysových organizací.

 

Zřídila jsem firemní mindfulness program na podporu zaměstnaneckého wellbeingu (2016), praktikuji mindfulness, jsem spouluautorkou knihy Mindfulness pro každého (Grada, 2020). Mindfulness s klienty používám jako nástroj vhledu, sebepoznání, uklidnění a lepšího zvládání každodennosti.

 

Jako kouč, terapeut, lektor mindfulness jsem spolupracovala se soukromými klinikami pro klienty se závislostmi a úzkostmi (Neo Centrum, Institut Origanum, 2019-2023). Tato zkušenost mě posunula k zájmu o poznávání našich stínů, toho, co se nedaří a brzdí nás na místě.

 

Absolvovala jsem výcvik terapeutického přístupu Gabora Maté Soucitné dotazování (2023), který je orientovaný na trauma, stejně jako TRE® (2023), metoda na tělesné uvolnění stresu a traumatu. Obě tyto metody stavějí na práci s tělem a využívají jeho moudrosti.

 

Vedle toho pozemského, ať už jde o realizaci tužeb a snů anebo zvládání obtíží a problémů, kde můžeme aktivně jednat, je tu pak obrovské pole toho, co je větší než my sami. Prostor, kde úplně nevíme, ale spíše věříme, někdy se v něm dotkneme něčeho velkého a krásného, kde se učíme, pozorujeme, přijímáme. S klienty tuto rovinu zkoumám také prostřednictvím Tarotu (Škola života, Tricentrum, 2022), vůní esenciálních olejů a snů (Výklad snů, PVŠPS, 2023).

 

Jsem vdaná a mám dvě děti.

Tiskové zprávy:

vizitka-martinavancurova2.jpg
bottom of page