top of page
29_edited.jpg

OSOBNÍ KOUČINK

 

​Chcete ve svém životě něco, co nemáte, nebo v něm máte něco, co nechcete? V osobním koučinku napomáhám klientům nastavit si život tak, aby s ním byli spokojeni. Schůzky probíhají  na Praze 1, ve firmě klienta nebo online.

Co je to osobní koučink?

Osobní koučink, životní koučink nebo life koučink je zaměřen na zvládání různých oblastí lidského života včetně osobního rozvoje, kariérního růstu, rovnováhy mezi prací a soukromým životem, mezilidských vztahů a dalších.

 

Osobní, životní neboli life koučink bývá používán jako protipól k business  koučinku, v tom smyslu, že cíle, kterých se klient snaží dosáhnout jsou ryze osobní, stanovené jim, nikoliv ve službách společnosti, v níž pracuje, a která koučink i platí.

Kdy využít life koučink?

  • Life koučink je vhodný, když si přejeme něco nastartovat, něco nového vnést do svého života, zavést nové návyky, nebo chceme-li si osvojit novou dovednost

  • Životní koučink je na místě, když chceme provést určitým životním úsekem, zejména když potřebujeme zvládnout nějakou větší zátěž -  při psaní odborné práce, při vstupu do nové životní fáze a role.

  • Osobní koučink je přínosný v období rozhodování, hledání, pro ujasnění priorit, např. při hledání nové práce, nebo když se klient rozhoduje mezi několika variantami v kariérním postupu.

  • Životní koučink může dobře fungovat také jako příprava na nějakou jednorázovou událost -  důležitý rozhovor, vystoupení, prezentaci.

3 důvody proč se rozhodnout pro osobní koučink

1. Se vstupem do koučinku stanovenému cíli přisoudíme vyšší prioritu a tudíž i zvýšíme pozornost, kterou jí budeme věnovat.

2. Už jen fakt, že se člověk sám rozhodne něco změnit nebo na něco zaostřit, je pozitivní. Probouzí v nás zodpovědnost za vlastní život a zvyšuje šance žít život podle svých představ.

3. Skutečnost, že máme po boku odborníka, který nás v dosažení cíle podporuje, věc napomáhá zrealizovat. Při tom všem, co běžně v rámci dne musíme zvládnout čekaného i nečekaného a se zátěží, které nám přinášejí naše životní role, je pro běžného člověka nesnadné udržet záměr a propracovat se k tomu, aby změna v životě nastala.

Druhy osobního koučinku

vizitka-martinavancurova2.jpg
bottom of page