top of page
E-book O mentoringu pro Minervu

O MENTORINGU A JINÝCH VĚCECH

Co je to mentoring? Jak probíhá mentoringový program? Co se se s stane, když si stanovíte svůj cíl a vydáte se za ním? Na svém osobním příběhu objevíte principy, které mají univerzální platnost. 

Tuto knížku jsem začala psát někdy na jaře roku 2016. Blížil se konec 1. mentoringového ročníku Minervy 21, kde mi po 10 měsíců byla mentorkou Renata Mrázová. Chtěla jsem jí poděkovat nějakým dárkem, ale cítila jsem velkou nechuť pořizovat jakýkoliv předmět. 

Tou dobou jsem totiž prováděla předmětovou čistku dle knihy Zázračný úklid od Marie Kondo a jela jsem spíše v modu „čeho se zbavíš, to se počítá“. Každou věc jsem podrobila inkvizitorské otázce: Opravdu to potřebuji? Dělá mi to radost? Neměla jsem prostě ideální nastavení k nákupu dárku. 

A tak jsem se rozhodla, že jestli nějaký dárek, tak jedině osobní, a co osobnějšího by ode mě Renata měla dostat, než knihu. V psaní mě v průběhu mentoringu podporovala a stala se mou věrnou čtenářkou. Takže bylo rozhodnuto. 

Vzhledem k tomu, že naše mentorování se odehrávalo na dálku (Renata v Nizozemí, já v Česku), neměly jsme moc příležitostí k osobnímu kontaktu a ten mi trochu chyběl. Provázel mě pocit jakési nedopovězenosti, jako bychom na naše rozhovory nikdy neměly dost prostoru a času. Řekla jsem si, že bude možná fajn to celé zarámovat, sepsat a ujasnit si, co mi mentoring s ní přinesl. Kniha je proto pojata jako jakýsi můj monolog k Renatě, protknutý úvahami o tom, kam jsem na své životní cestě došla. 

V průběhu psaní jsem si uvědomila, že každá z kapitol vyúsťuje v určité poznání, které je sice mé osobní, ale zároveň má obecnou platnost. Jsem daleka toho dávat někomu moudré rady (zejména pak své mentorce Renatě), ale cítila jsem, že by bylo škoda toho v knize nevyužít, a tak jsem každou kapitolu zakončila odlehčenými tipy těm, co chtějí život žít podle svých představ. 

 

E-book, formát pdf

Počet stran: 61

Rok vydání: 2017

Cena 149,- 

Knihu si můžete objednat zde

bottom of page